Konu Bilgileri
Konu: Genç Voleybol Milli Takımları genel sohbet ve paylaşım alanı Yazar: engkrgz
Okunma: 200918 Yorum: 2229
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

80's lover 09.10.2020, Saat:23:48   
(09.10.2020, Saat:23:41)otuzbeşbuçuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İpar yetenekli bir oyuncu ama Fedorovtseva farklı bir seviye, kızın şu özelliği vasat denilebilecek bir tarafı yok hem teknik hem sert her şekilde hücum edebiliyor. Bizdeki orta sıra takımlarda çok rahat oynar şu haliyle.

+1

U-17'yi zaten geçtim U-19'da da onun seviyesinde bir isim yok gibiydi.21-22 yaşındaki yetenekli genç bir smaçör gibi oynuyor kız ki daha 16 yaşında.
1 Bethania de la Cruz de Pena 2 Gülden Kayalar Kuzubaşıoğlu 5 Şeyma Ercan 6 Ceylan Arısan 7 Dilara Bağcı 8 Asuman Karakoyun 9 Büşra Cansu 10 Jordan Quinn Larson Burbach 11 Nilay Özdemir 12 Esra Gümüş Kırıcı 13 Christiane Fürst 14 Gözde Yılmaz 17 Neslihan Demir Güler 18 Maja Poljak

Antrenör Giovanni Caprara

Eczacıbaşı VitrA

Teşekkür Edenler:
nervous 10.10.2020, Saat:00:07   
221240_SIV_6239.jpg
---

Yağmur, çamur, kar demeden
İyi günde kötü günde..

---
Teşekkür Edenler: pamir
butterflyeffect 10.10.2020, Saat:00:40   
litvanya'nin en başarılı oldugu spor nasil erkek basketbolsa bizim de kadın voleybol artik bence.
Her yas kategorisinde gelen madalyalar, a takimda yasadigimiz basarilar derken altin çağımızı yaşıyoruz. Insallah olimpiyatlarda ve dünya sampiyonalarinda da madalya kazanmak nasip olur.
Insanimizin voleybola AŞ ile artan ilgisi de katlanarak devam eder umarim.
Teşekkür Edenler: pamir , fatma , mnytrrr
Remi1907 10.10.2020, Saat:02:49   
Dalia’nın gecenin 2’sin de bugünkü maça sonuca madalyaya dair değil de dünkü Sırbistan maçında yaptığı bloku paylaşması...inşallah bu stresi baskıyı kaldıramama halini oynadıkça kaldırır açılır yoksa mental olarak işi zor ne yazık ki takım sporları böyle sorumluluk beklenti hep fazla...
Teşekkür Edenler:
yeltsin 10.10.2020, Saat:13:57   
Tekrara simdi biraz baktim, antrenor meselesi Turk voleybolunun kanayan yarasi hakkaten. Altyapida yolunda gitmeyen biseyler oldugu asikar, hocalarin yetersiz oldugu cikarimini yapiyorum. Her altyapi sporcusunun basina bir Bosetti dikmek elbette mumkun degil, madem oyle federasyon biraz akillica harcamaya baslasin elindeki parayi ve antrenorleri egitsin. Yazik hakkaten cocuklara

Ben Dalia’nin caprazindaki ortayi baya begendim ya (Deniz?). Teknigi asiri duzgun umuyorum boyu biraz daha uzar. Dalia yetenekli bir kiz ama henuz bikac firin ekmek yemesi gerektigini gosterdi sanirim. Ama bu ikisinden umutluyum.

Melisa’yi pek begenmemistim turnuva boyunca ama ilerde ondan da biseyler cikabilir sanki ya. Ozlem’i begeniyorum onun da fizik problemi var deniyor. Aleyna hakkinda cok bir fikrim olusmadi bu macta. Boy konusunu ben hic cozemedim bu jenerasyonda. Kim kisa kim ortalama bu kizlardan hic anlamadim yanyana gelince oyle ucurum yok aralarinda.

Ozge ve Pelin... Keske ikisi de iyi yerlere gelseler, umarim bu yasanir ama birinin boyu digerinin teknigi su an icin pek olumlu sinyaller vermiyor. 1.70’lik bir pasor kizcagiz takimin manset sistemine dahi etki yapiyor malesef. Tek problem blok falan da degil. Pelin’de pasor caprazi yirticiligi yok, olgun bir kiza benziyor saha icinde bunu begendim. Ama o teknikle biraz zor ust seviyede tutunmasi sanki. Degismesi gereken cok sey var, kim ugrasir bununla bilmem

Libero hakkinda pek bisey soylemeye luzum yok.

Rus kiz da sakatlik falan olmazsa Avrupa’nin Zhu’su olacak buyuk ihtimalle, cok ozel yetenek bu yasta. Ruslarin pasorleri de epey isik veriyor, kiz yasitlariyla pek alakasi olmayan bir teknik/anlayisla sahada. Boyle seyleri gormek guzel, darisi Turkler’in basina
#ÇilemDoğan
Teşekkür Edenler: janok , janok
80's lover 10.10.2020, Saat:14:29   
2st place? Gönüllerin birincisi sizsiniz mesajı vermiş CEV sağolsun.Verdiği 3 bireysel ödülden anlamıştık zaten biz.Big Grin

Pelin sahada hem oyun hem de fizik olarak olgun duruyor bence de.U-19 takımında görsem yadırgamazdım.Ama kendini hücumda çook geliştirmesi lazım,ne topla buluştuğu yükseklik yükseklik ne de patlayıcı gücü güç.Bu arada yedek pasör de bizim kulüptenmiş,Dilay Özdemir.Girdiğinde iyi oynadığı bölümler de vardı bence,umutsuz vaka gibi görünmedi en azından.Artı olarak gördüğüm en güzel yerli voleybolcu olabilir.
1 Bethania de la Cruz de Pena 2 Gülden Kayalar Kuzubaşıoğlu 5 Şeyma Ercan 6 Ceylan Arısan 7 Dilara Bağcı 8 Asuman Karakoyun 9 Büşra Cansu 10 Jordan Quinn Larson Burbach 11 Nilay Özdemir 12 Esra Gümüş Kırıcı 13 Christiane Fürst 14 Gözde Yılmaz 17 Neslihan Demir Güler 18 Maja Poljak

Antrenör Giovanni Caprara

Eczacıbaşı VitrA

Teşekkür Edenler: Meatballs
Ercan 10.10.2020, Saat:15:01   
Takimi tebrik ederim cok az izleyebildim ama Melisa nin teknigini bi tek benmi Glinka ve Lonneke nin kine benzettim Kolinu piston gibi kullaniyor cok begendim

Vb alt yapisi ile Ecz alt yapsindan yetisen oyuncu nasil ayriliyor goruyosunuz Pelin o nasil bi topa vurma seklidir anlamadim gitti.

Turk antrenorler ile olmadi olmayacak.
Favori oyuncunuz yetenekli mi ? Peki Ekstra Çalışıyor mu ?
Teşekkür Edenler: janok , janok
mansetalanopposite 10.10.2020, Saat:15:18   
Bizim kulüp resmi hesabı da Pelin'i paylasip remember the name falan yazmış lol. Anladığım kadariyla baya üzerine düşüyorlar bayadir antrenmanlara falan çıkıyor Motta özel olarak ilgileniyor falan ama geliştirmesi gereken bi ton şey var ya. Ben Pelini gecen seneki turnuvalarda daha çok beğeniyordum mesela,bu sene gözüme geçen seneye göre gelişmemiş aksine geriye gitmiş gibi göründü. Umarım gücünü ve yüksekliğini artırabilir, yildiz olmasına gerek yok en azından bi  Polen olsun yine iş görür ya.

Melisanin atletizmini ben de çok beğendim bu arada,uzamaya devam edebilirse ilerde iş görür gibi.
#2 Gülden Kayalar Kuzubaşıoğlu #Legend
#18 Maja Poljak #Legend

#3 Tijana Boskovic
#7 Hande Baladın
Teşekkür Edenler:
voleystar 10.10.2020, Saat:16:14   
Sevgili @yeltsin federasyon kulüplerden her yabancı oyuncu başına para alıyor bildiğim kadarıyla. Bir yabancı 10. 000 (örnek olarak diyorum şu an ki net rakamı bilmiyorum çünkü) ikinci yabancı iki katı üçüncü yabancı üç dördüncü yabancı dört katı gibi bi şeydi önceden. Yani kulübe alınan her yabancı oyuncu için federasyona sağlam para gidiyor demektir bu. Bu paralarla o kadar çok şey yapılabilir ki en kötü mali açıdan zorda olup çekilmek zorunda olan kulüplerden almayıverirsin bir sezonluk ya da onlara federasyon olarak sen destek olursun. Antrenörlerini onların yardımcılarını toplarsın (ha burada da seçmece yapmazsın sıraya koyarsın sırayla gönderirsin ayrım yapmadan torpil uygulamadan) yurtdışındai seminerlere gönderirsin vs vs gibi. Ayrıca toplanan bu kadar para nereye gidiyor onu da merak ediyorum mesela, çünkü kulüpler antrenman yaptıkları salonlar için de kira ödüyor bildiğim kadarıyla. Ama tüm bunlar için vizyon gerekli sanırım
Teşekkür Edenler: yeltsin , yeltsin
zaragoza 11.10.2020, Saat:00:24   
Bu arada hakikatten Vakıfbank'tan gelen oyuncuların tekniği diğerlerinden çok daha iyi. Rastgele mi öyle bilmiyorum ama Eczacı'nın oyuncuları daha potansiyelli olmalarına rağmen tekniklerinde ciddi sıkıntılar var. Bir üst jenerasyonda Fenerbahçeli oyuncuların da teknikleri bir hayli iyiydi.
Teşekkür Edenler:

Genç Voleybol Milli Takımları genel sohbet ve paylaşım alanı Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Hızlı Menü: