Konu Bilgileri
Konu: Yıldız Voleybol Milli Takımları genel sohbet ve paylaşım alanı Yazar: engkrgz
Okunma: 45083 Yorum: 420
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Meatballs 22.07.2019, Saat:01:37   
(21.07.2019, Saat:23:07)emre Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pasorumuzun bu yasta attigi uzak mesafe paslarinin kalitesi muazzamdi. Cok temiz elleri. Ancak boyu 170.

U16 seviyesinde dezavataj cok yasamiyor ama ilerisi icin cok umutlu degilim. 178 falan olabilse keske ama imkansiz gibi. En iyi pasor + MVP odulu ve pasorlugu ile fernanda venturini'yi hatirlatti biraz, onun gibi 180 olsa...

Pelin adeta gozde yilmazin solak versiyonu. Cok yavas adimliyor, az sicriyor ve gucsuz. Fark yarattigi konu bilek.

Ozlem bu sene gecen seneye gore etkisiz, cunku kisa kalmaya basladi bile. U15-U16 gecisi bile etkiledi. Cok umutlu degilim.

Aleyna yetenek-fizik-atletizm dengesi saglam tek kisi  bence.

Bende boyunun kisa olmasina uzuluyorum, ikizi de smacör olmasina ragmen onun gibi, muhtemelen o yuzden kadroya giremedi. 

Ama sonra Ezgi Dilik'in de 170 oldugu aklima geldi. Özge eger 4-5cm daha uzarsa ve daha iyi sicrayarak blok dezavantajini giderirse, iyi bir pasör olur. GS umarim bu sene A takima ceker, Nilay ve Cagla ile ugrasacagimiza, Özge ile uzulmeyi tercih ederim.
Teşekkür Edenler:
Meatballs 22.07.2019, Saat:01:45   
Pelin konusunda Emre'ye katiliyorum. Ben de Polen'e benzettim biraz. Sadece adimlamasi degil, kolu da cok yavas. Bir ust seviyede vurdugu basit toplarin cogu ölmez, umarim gelisim gösterir.
Teşekkür Edenler:
Meatballs 22.07.2019, Saat:02:59   
Özge'nin 4. öduluymus bu arada. 2 yil ust uste Balkan'da en iyi pasör, burada da hem en iyi pasör hem de MVP oldu.

Simdi tekrar baktimda, takimdaki diger oyuncular ablasiymis gibi duruyor. Özge hala cocuk gibi, yuz hatlari bile oturmamis. Ergenligi ilerledikce uzar bence.
Teşekkür Edenler:
Kaan 22.07.2019, Saat:08:18   
(22.07.2019, Saat:01:37)Meatballs Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende boyunun kisa olmasina uzuluyorum, ikizi de smacör olmasina ragmen onun gibi, muhtemelen o yuzden kadroya giremedi. 

Ama sonra Ezgi Dilik'in de 170 oldugu aklima geldi. Özge eger 4-5cm daha uzarsa ve daha iyi sicrayarak blok dezavantajini giderirse, iyi bir pasör olur. GS umarim bu sene A takima ceker, Nilay ve Cagla ile ugrasacagimiza, Özge ile uzulmeyi tercih ederim.

Daha yaşının 16 ve aktif sporcu olduğunu unutmamak lazım. İllaki boyu uzayacaktır. Gidip 180cm filan olmaz ama en az 3-4cm daha boy atar. 

İkizi de baya yetenekli. Kadroda olmama sebebi boy değildir. Daha 1 sene önce balkan şampiyonasında  U17'de oynayıp en iyi smaçör ödülü aldı. Büyük ihtimalle o yaş grubu milli takımında oynuyordur.

İnternette bakıyordum da ikiz değiller sanırım. Simge 2005 doğumluymuş. Daha 14 yaşında.
Teşekkür Edenler:
Jun_Misugi 22.07.2019, Saat:09:58   
Son zamanlarda kadın voleybolundan uzak olsam da bir kaç altyapı maçını izledim.

Lila Şengün (2002)
İpar Kurt (2003)
Aleyna Göçmen (2004)

Jenerasyonlarında en çok bu oyuncular dikkatimi çekti.

Galatasaray'dan pasör Özge ve Fenerbahçe'den p.çaprazı Peyman da yetenekli isimler ama fiziksel dezavantajlarından dolayı ilerisi için fark yaratacaklarını sanmıyorum. Umarım uzarlar.

Birde Miray vardı Fenerbahçe'den dikkatimi çeken. Fenerbahçenin şampiyon olan yıldız takımında final maçının bir bölümünde oynamıştı. Yanılmıyorsam finalde görev alanlar arasında en genç isimdi. Ama milli takımın u-16 antenörü dörde 3 tane Vakıflı koymuş. Şampiyon FB kadrosunda (2002 dogumlularin oldugu jenerasyon) yer alan 2004 lü bir smaçörün u16 milli takımında olmamasını ve o pozisyonda tam 3 Vakıfbanklının olmasını biraz yadırgadım. Miray'ın manset-hucum dengesini gerçekten merak ediyordum.
Teşekkür Edenler:
mansetalanopposite 22.07.2019, Saat:13:14   
NTV haber ropörtaj yaptı havalimanında kızlarla. Genel olarak çok iyi hazırlandık, iyi çalıştık, önümüzdeki yıllarda da başarılı olmak için elimizden geleni yapacağız dediler. Pelin"in konuşmasını çok beğendim, kaptan olarak çok özgüvenli ve güzel konuştu, diğerleri heyecandan olsa gerek onun kadar iyi konuşamadı. Ama yine de çok tatlı kızlar, sevdim bu jenerasyonu umarım kendilerini geliştirirler.
#2 Gülden Kayalar Kuzubaşıoğlu #Legend
#18 Maja Poljak #Legend

#3 Tijana Boskovic
#7 Hande Baladın
Teşekkür Edenler:
Angelofdeath 22.07.2019, Saat:23:37   
Galatasaray saçma sapan yabancı transferlere para vereceğine Özge gibi yetenekli oyuncular bulup onların üzerine düşmeli. Diğer türlü baş edemez yoksa, paraları da çöpe gider her sene 4. lüğe oynayarak. 

Bu arada kızlarımıza tebrikler, umarım önceki nesiller gibi büyüyünce devamını getirememezlik yapmazlar.
Teşekkür Edenler:
nervous 22.07.2019, Saat:23:52   
EYOF'ta mücadele eden u18 takımımız Belarus'a 30-28, 25-22, 26-24'lük setlerle 3-0 mağlup olmuş. İstatistik bulabilen var mı, cev'de henüz çıkmamış görünüyor.
---

Yağmur, çamur, kar demeden
İyi günde kötü günde..

---
Teşekkür Edenler:
kalimero 23.07.2019, Saat:09:30   
https://results.eyofbaku2019.com/assets/...%201.0.pdf

EYOF istosu

Sude ve Elifsu tam anlamıyla hayal kırıklığı olmuş.İkisinin de hücum yüzdesi 20..Umarım tek maçlıktır ve toparlanırlar..Sanırım Elifsu çıkmış yerine İpar girmiş ve gayette iyi oynamış..Peyman da idare etmiş

Pasör olarak kim oynamış anlamadım..Çağla ve Lila eşit süre almış herhalde veya Lila daha çok oynamış..Gülce manşette gayet iyi çıkmış diğerleri vasat
efsane ALEX DE SOUZA&SEDA TOKATLIOĞLU

Yasemin Özel 
Teşekkür Edenler:
kalimero 23.07.2019, Saat:19:19   
U18 kizlar bugun Italya yi 3 0 gecmis

Eyof un sitesinde istatistik mevcut
efsane ALEX DE SOUZA&SEDA TOKATLIOĞLU

Yasemin Özel 
Teşekkür Edenler:

Yıldız Voleybol Milli Takımları genel sohbet ve paylaşım alanı Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link