Konu Bilgileri
Konu: Voleybol Genel Haberler ve Röportajlar Yazar: Anka
Okunma: 316842 Yorum: 2674
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Anka 16.11.2014, Saat:12:56   
#1
Voleybolla ilgili haber ve röportajlar bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Cevapla
Teşekkür Edenler:
Burakcnar 16.11.2014, Saat:13:12   
#2
Stiinta Bacau maçı sonrası Kristin Hildebrand röportajı (İngilizce).Şuraya linki paylaşayım ama foruma nasıl eklenecek bilmiyorum


Sent from my iPad using Tapatalk
Cevapla
Teşekkür Edenler:
scarpetta 16.11.2014, Saat:15:01   
#3
Amacım hiç bir sitenin takip edilirliğini sorgulamak değil ama bu haber Türkiye'deki voleybol sitelerininin durumu hakkında yol gösterici olabilir.
http://www.reklamyasagi.com/41455/tesekkurlerimizle/
Alıntı:reklamyasagi.com Dünyada en çok ziyaret edilen ilk 100bin site içine giren ilk ve tek Türkiye voleybol sitesi oldu.

100bin ne? Neyiyle övünüyorsunuz diyeceksiniz..!

Haklısınız, düşünün ki bugüne kadar ilk 100bine girmiş bir voleybol sitemiz yok ülkemizden çıkış yapan.

Kaldı ki voleybol severlerin çok takip ettiği 5-6 yabancı siteden 4ü henüz 100binin içine girmiş değil.

Yani sizin için küçük, voleybol siteleri için büyük bir adım.

Bu haber dolayısıyla Türkiye ve dünyada voleybol sitelerinin takip edilirliğine baktım.An itibariyle;
- reklamyasagi.com 100,776. sırada .Burada ilginç olan takipçilerinin %55,5'i Azerbaycan'dan, %40,5'i Türkiye'den.
- Voleybolx.com 104,772. sırada. Takipçilerinin %60'ı Azerbaycan'dan, %38'i Türkiye'den.
-reklamyasagi.com 139,908. sırada. Takipçilerinin ise %87,3'ü Türk, Azeri takipçi oranı %0,8. Azerilerin pek dikkatini çekememişler.
Diğer siteler daha alt sıralarda.

Dünya geneline baktığımızda, dünyada ingilizce yayın yapan ve popüler olan iki site var. Biri Miljkovic'in worldofvolley'i, diğeri Amerikan kaynaklı volleywood. Bu sitelerin takip edilirliğine bakıldığında;
- Worldofvolley.com, 151,087. sırada. Takipçilerin %44'ü Azeri, %10'u Türk.
-Volleywood.net, 215,509. sırada.Takipçilerinin %44'ü Azeri, %19,4'ü Amerikan.
* Bu sitelerin çok daha fazla takip edildiğini biliyoruz. Bu oranlar yanıltıcı gibi duruyor çünkü worlodvolley esas etkinliğini twitterda, volleywood da facebookda gösterdiği için bu sitelerin etkinliklerini sadece site takip sayısına bakarak değerlendirmek imkansız.
* Göründüğü gibi reklamyasagi.com haricindeki bu sitelerin esas takipçileri Azeriler.
Dünyada yerel anlamda İngilizce yayın yapmayan sitelere baktığımızda tabiki ilk sıra Polonyalıların.
- Salt voleybol haberi yapan siteler içinde siatka.org 65,762. sırada. Takipçilerinin %96,8'i Polonyalı.
- İtalya'da ise volleyball.it 70,980. sırada ve süpriz olarak takipçilerinin %46,4'ü Azeri.
* Aslında bu rakamlarda yanıltıcı çünkü Brezilya'da voleybol tartışmaları genellikle iki voleybol blog yazarının sayfalarında yapılıyor ( Bruno Voloch,Daniel Bortoletto )
* Rusya'da ise voleybol haberleri,röportajlar genellikle iki büyük spor portalının voleybol sayfalarında çıkıyor. Dolayısıyla bu sayfaların voleybola spesifik etkinliğini ölçmek imkansız.
* Keza Polonya'da da aynı şekilde.
Sonuç olarak dünyada genel anlamda voleybolla en çok ilgilenen ülke Azerbaycan gibi duruyor. Türk sitelerinde bile Azeri takipçi Türkten fazla. Ancak dediğim gibi salt Alexa.com'a bakarak takip ve ilgi oranlarını değerlendirmek yanıltıcı olur.
Cevapla
Teşekkür Edenler:
engkrgz 16.11.2014, Saat:18:57   
#4
@scarpetta, seninde yazında belirtiğin gibi alexa tamamen kendisine üye olan ya da kendi reklamını yapan siteleri üste çıkarıyor. Örnek vermek gerekirse, 1 ay önce yine voleybol sitelerimizden biri diğer sitelerle kendisini "alexa" verilerine göre kıyaslamış. En son sıraya "voleybolgundem.com" u koymuş.

13 Ekim 2014'de ki verdikleri haberde sıralama şu şekildeydi:

reklamyasagi.com 114,633 3444
voleybolx 121,600 4085
reklamyasagi 161,690 5591
tvf.org.tr 206,040 3788
reklamyasagi 234,293 23127
mayintarlasi 1,081,476 24400
voleybolgundem 1,136,544 22828

yani bu tabloya göre dünya sıralamasında sitemiz 1.136.544. sırada. O gün itibariyle "alexa" nın ve aslında web yazılımlarından anlayıpta kullanıcıların anlamadığı konuya daha sonra açıklık getirmek amacıyla alexa.com'a üye olduk. Alexa toolbar'ı yükledik, alexa kodlarını sitemize dahil ettik...

Peki sonuç ne mi oldu? Bugün itibariyle dünya sıralamasında ki yerimiz: 683.781 oldu! Neredeyse yarı yarıya... 1 aylık süre içerisinde sizi temin ederim ki ziyaretçi patlaması yaşamadık. Bomba haber yakalamadık. sadece iki basit kod ile fark ortada...

Yani kimsenin kimseyi kandırmasına gerek yok aslında... Evet bu kıyaslamayı yapan site bizden fazla ziyaret ediliyordur anlarım. Bunun sebebide voleybol camiasının tam içerisinde olmalarından dolayıdır. Hiçbir zaman birinci olalım diye bir kaygımız olmadı. Öyle anlar olduki bugünün haberini 2-3 gün sonra bile yaptık. Çünkü bu işi hobi olarak yapıyoruz.

İş aslında reklam pastasından da pay alabilmek ki yukarıda ki istatistikleri anlamayan birine götürseniz bize değil başkalarına reklam verir. Ama işin özü şu ki reklam almak gibi bir kaygımızda yok. Yukarıda verilen sitelerden birinin gerçek ziyaretçi istatisklerine göre 3-4 katı daha fazla ziyaretçimiz olmasına rağmen, site sahibinin gazete yazarı olması, İstanbul'da olup her maçı takip etmesi, Kulüp yada sponsor firma yöneticileriyle kol kola olması nedeniyle reklam verenler daha az güncellenen ve ziyaret edilen siteyi tercih etmekteler.
www.voleybolgundem.com
forum.voleybolgundem.com
video.voleybolgundem.com
facebook.com/voleybolgundem
twitter.com/voleybolgundem
WWW
Cevapla
Teşekkür Edenler:
janis 20.11.2014, Saat:22:22   
#5
Geçmiş olsun üstad Sad

Uzun bir süredir illet hastalığın pençesinde boğuşan ve son zamanlarda ağırlaşarak tekrar tedavi gördüğü hastaneye kaldırılan Cengiz Göllü hocamız yaşam savaşı veriyor...

Bugün uyandırılan hocamızın şimdilik ağrıları dinmiş durumda... Son derece bitkin olmasına karşın zorla da olsa eşi Hümeyra ablanın gayretiyle bikaç kaşık çorba da içen hocamız doktoruna da kaşlarını çatıp, “Beni eve çıkarın !...” demekten de geri kalmamış...

Doktorunun pek olumlu konuşmamasına karşın bugünkü tablo sevindirdi ve bir ümit ışığı olarak parladı...

Hümeyra abla daima başucunda olduğu için, telefon gürültüsünden rahatsız olmaması için devamlı kapalı tutuyor... Hastaneye de ziyaretçi kabul edilmiyor... Bu konuda anlayışlı olunması rica ediliyor...

Cengiz Göllü hocamıza, her zaman oluğu gibi dualarımızı ve pozitif elektriğimizi esirgemeyelim...
Allah onu bizlere bağışlasın...

Haber : Hasan Uğur Epirden
Cevapla
Teşekkür Edenler:
scarpetta 23.11.2014, Saat:21:58   
#6
İranlı aktivist kefaletle serbest kaldı
İran'da voleybol maçını erkeklerle birlikte izlemek istediği için hapis cezasına çarptırılan İran asıllı İngiliz vatandaşı Gavami, temyiz kararı beklenirken kefaletle serbest bırakıldı.

Güzel bir haber.
Cevapla
Teşekkür Edenler:
scarpetta 24.11.2014, Saat:01:02   
#7
Haber 1:
Dünyada zirvede Türkiye'de yok
FIVB Antrenör Eğitimcisi Nejat Sancak, dünyada el üzerinde tutulurken, Türkiye'de ortada yok. İtalya'daki Dünya Şampiyonası'nda FIVB Başkanı Ary Graça ve İtalya Federasyon Başkanı Carlo Magri'nin yakın diyalog kurduğu Nejat Sancak, dünya voleybolunun güçlü yöneticileri ile de uzun süren görüşmelerde bulundu. En son kazakistan'da antrenör seminerinde başeğitimci olarak görev yapan Nejat Sancak'ı FIVB Başkanı İsviçre'deki genel merkezde görmek istediğini de sözlerine ekledi. Nejat Sancak'ın dış dünyadaki bu popülaritesinin Türkiye'de olmaması, voleybol camiamızda soru işareti. Önemli bir soru: "Dışarıda zirvede olan Nejat Sancak, neden Türkiye'de yok?"
http://mayintarlasi.com/tepe-haberler/18...e-yok.html
Haber 2:
Bayanlar Voleybol 2. Ligi A Grubu'nda zirve mücadelesi veren Karşıyaka Asrın Grup'ta Alper Erdoğuş ile yolların ayrılmasının ardından antrenörlük görevine Nejat Sancak getirildi.FIVB Uluslararası Antrenör Eğitmeni olan 52 yaşındaki Nejat Sancak, Karşıyaka'nın yerinin 1. Lig olduğuna vurgu yaparak, "Karşıyaka çok büyük bir camia. Bu camiaya 1. Lig yakışır. Takımı layık olduğu yere çıkarmak için görevi kabul ettim. 2. Lig'de şimdilik misafiriz. Şampiyonluktan başka düşüncemiz yok" diye konuştu. Son olarak 2008'de Karadağ Kadın Milli Takımı'nı çalıştıran tecrübeli teknik adam, "Hocaların hocası" olarak anılıyor.
http://m.voleybolx.com/sancak-sampiyonlu...yok/15221/
Yorum:
Nihayet 'hocaların hocasına' (!) bir kulüp bulundu artık herkes rahat edebilir .
Haber 3 : Bu hocaların hocası (!)olan antrenörümüzün takma adla yazdığı voleybol sitesinde şöyle de bir yorumu var:
"Coachluğu konusunda kafalarda hep soru işaretleri bırakan Ze Roberto ise kendisini özellikle 5 no'dan 1 no'ya ve 1 den 5'e köşelere kısa yoldan gönderilen Amerikan servislerine çözüm bulamayarak, bir kez daha ispat etmiş oldu. Bu maçta Amerikan takımı Brezilya'nın uzak kurşun pas hücumlarını teke tekte durdururken, kontra atakta Garay'ın blok yüksekliği, Solak Murphy ile mücadele etmeye yetmedi "
Yorum:
Yorumsuz!
Cevapla
Teşekkür Edenler:
kakava 25.11.2014, Saat:20:38   
#8
http://www.voleybol(e)xtra.com/42425/bak...or-oluyor/

Türk spor camiasının güzide kulüplerinden biri olan Yeşilyurt Spor Kulübü, pek çok spor dalında olduğu gibi Voleybol‘da da büyük başarılara imza atıyor.

Açtığı spor okulları ile pek çok çocuğumuzu ve gencimizi sporla tanıştıran Yeşilyurt Spor Kulübü – 1. Lig Bayan Voleybol Takımı ile Bakırköy Belediyesi arasında bu başarıları daha da ileriye taşımak amacıyla perşembe günü bir sponsorluk anlaşması imzalanacak.
Cevapla
Teşekkür Edenler:
RobinDeKruijf91 25.11.2014, Saat:23:53   
#9
tam vaktinde yapılmış gerçekten şimdi yıldızlar yağar Yeşilyurdu'na...
Cevapla
Teşekkür Edenler:
kakava 25.11.2014, Saat:23:54   
#10
(25.11.2014, Saat:23:53)RobinDeKruijf91 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tam vaktinde yapılmış gerçekten şimdi yıldızlar yağar Yeşilyurdu'na...

Şu anda mücadele eden gençler paralarını alabilsinler o bile yeterli
Cevapla
Teşekkür Edenler:


Voleybol Genel Haberler ve Röportajlar Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Voleybol Nasıl Oynanır? Voleybol Gündem 0 3,633 28.12.2013, Saat:22:57
Son Yorum: Voleybol Gündem
  Voleybol hakkında teknik bilgi ve kurallar Voleybol Gündem 0 3,330 28.12.2013, Saat:22:46
Son Yorum: Voleybol Gündem

Hızlı Menü: