Konu Bilgileri
Konu: TV dizi ve yarışmaları Yazar: kalimero
Okunma: 1139618 Yorum: 14949
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.25/5 - 4 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jacknife 26.03.2020, Saat:04:56   
https://www.milliyet.com.tr/cadde/engin-...if-6173458
Teşekkür Edenler:
mansetalanopposite 04.04.2020, Saat:02:33   
güzel ve ilgi çekici, sıkmayan bir dizi önerisi arıyorum Smile tarihi-savaş, bilim-kurgu ve psikolojik-gerilim türlerinde olabilir. Forumun zevkine güveniyorum Kissed sadece netflix vs gibi platformlarda zaten ünlenmiş popüler bir dizi olmasın isterim, kenarda köşede keşfedilmeyi bekleyen güzel dizilerden olabilirse pek güzel olur Smile
#2 Gülden Kayalar Kuzubaşıoğlu #Legend
#18 Maja Poljak #Legend

#3 Tijana Boskovic
#7 Hande Baladın
Teşekkür Edenler:
Jacknife 04.04.2020, Saat:05:42   
(04.04.2020, Saat:02:33)mansetalanopposite Adlı Kullanıcıdan Alıntı: güzel ve ilgi çekici, sıkmayan bir dizi önerisi arıyorum Smile tarihi-savaş, bilim-kurgu ve psikolojik-gerilim türlerinde olabilir. Forumun zevkine güveniyorum Kissed sadece netflix vs gibi platformlarda zaten ünlenmiş popüler bir dizi olmasın isterim, kenarda köşede keşfedilmeyi bekleyen güzel dizilerden olabilirse pek güzel olur Smile

Türk dizilerine geç artık. Yabancılarda fazla takılma..Smile
Teşekkür Edenler:
Voleybolcu 04.04.2020, Saat:10:34   
(04.04.2020, Saat:02:33)mansetalanopposite Adlı Kullanıcıdan Alıntı: güzel ve ilgi çekici, sıkmayan bir dizi önerisi arıyorum Smile tarihi-savaş, bilim-kurgu ve psikolojik-gerilim türlerinde olabilir. Forumun zevkine güveniyorum Kissed sadece netflix vs gibi platformlarda zaten ünlenmiş popüler bir dizi olmasın isterim, kenarda köşede keşfedilmeyi bekleyen güzel dizilerden olabilirse pek güzel olur Smile

Haven izledin mi bilmiyorum ben ilk sezonu bitirdim. İlginç izlemesi keyifli. Riverdale de keyifli bir dizi. İkincisi daha çok genç kadrodan oluşmuş bir dizi. Her ikisi de küçük kasabalarda geçiyor. Bir dene istersen. Beğenirsen izler beğenmezsen bırakırsın. İyi seyirler.
Teşekkür Edenler:
mansetalanopposite 04.04.2020, Saat:13:43   
(04.04.2020, Saat:05:42)Jacknife Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Çok uzunlar ya, 2.5-3 saat bir dizi başında oturup izlemek çok zor geliyor bana Smile ha TVde yayınlandığı akşam izleniyor bir şekilde oturup bir akşamını ayırabiliyorsun da sonradan izlemek için dediğim gibi çok uzunlar Smile

@Voleybolcu teşekkür ederim, önerilerine göz atacağım
#18 Maja Poljak #Legend

#3 Tijana Boskovic
#7 Hande Baladın
Teşekkür Edenler: Voleybolcu
halgzl 04.04.2020, Saat:16:37   
@mansetalanopposite
Muhtemelen seyretmişsinizdir ama belki benim gibi tekrar etmeyi düşünebilirsiniz.

Teşekkür Edenler:
mansetalanopposite 04.04.2020, Saat:17:36   
(04.04.2020, Saat:16:37)halgzl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @mansetalanopposite
Muhtemelen seyretmişsinizdir ama belki benim gibi tekrar etmeyi düşünebilirsiniz.

Teşekkür ederim, seyretmedim göz atacağım Roza
#18 Maja Poljak #Legend

#3 Tijana Boskovic
#7 Hande Baladın
Teşekkür Edenler:
Voleybolcu 04.04.2020, Saat:22:58   
(04.04.2020, Saat:13:43)mansetalanopposite Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Çok uzunlar ya, 2.5-3 saat bir dizi başında oturup izlemek çok zor geliyor bana Smile ha TVde yayınlandığı akşam izleniyor bir şekilde oturup bir akşamını ayırabiliyorsun da sonradan izlemek için dediğim gibi çok uzunlar Smile

Kore dizisi seversen mutlaka bunu izle. Süper bir dizi çok sevmiştim.  https://yabancidizi.vip/dizi/arthdal-chr...-1/bolum-1
Teşekkür Edenler:
Jacknife 05.04.2020, Saat:06:28   
(04.04.2020, Saat:22:58)Voleybolcu Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(04.04.2020, Saat:13:43)mansetalanopposite Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Kore dizisi seversen mutlaka bunu izle. Süper bir dizi çok sevmiştim.  https://yabancidizi.vip/dizi/arthdal-chr...-1/bolum-1

Şu ülke dizisi diye seçmem hele Netflix ile hangi ülke dizisi diye bir yerden sonra merak etmiyorsun ama Kore dizisi izlediğimi hatırlamıyorum gerçi uyarlamalarını izlemişliğim oldu. Bu diziyi de izleme listeme aldım. Sağol.
Bu arada La Casa de Papel 4. sezon Netflix'de başladı.
Teşekkür Edenler: Voleybolcu
Jacknife 05.04.2020, Saat:11:02   
Değinmek istediğim konu film sektörü ve diziler. Ben ki sinema aşığı biri yılda izlediği film oranını üçe beşe indirmiş durumda. Gençlikte dersane yıllarında 3 filme birden gittiğim oluyordu. Sema sineması.. hemen yanında Şan sineması derken Kemeraltı'ndan koşarak Çınar sinemasına yetiştiğimi hatırlıyorum. İş yerinde sıkılma, downloadlar, o film indir, bu film izle, arşivle, bir daha izleler şimdilerde kendisini dizilere terk etmiş durumda. Bir yabancının ağzından ise Türklerin normalden fazla dizi izlediğini ve böyle bir kültürleri olduğunu bahsettiğini işittim. Dizi izleme kültürümüz oluştu dersek abartmış olmayız.
Biraz geriye baktığımda kendi adıma başlangıç.. izleyecek film bulamadığım ve canımın sıkıldığı bir akşam gündemden düşmeyen şu Lost'a bir şans vereyim ile oldu. Zaten dizi izleme kültürümüz Dallas'lı, Mariana'lı zamanlarda annanelerimiz ile birlikte izlediğimiz zamanlardan vardı. Sen misin Lost'un ilk bölümünü izleyen.. gece yarısı olduğunda 3-4 bölüm bitmişti bile. Sonra bir arkadaş ve ailesine tavsiye ettim derken Lost ile vedalaşma vakti gelmişti ve hafif bir boşluk vardı. Arkadaşa sordum hangi diziyi izleyeceğiz şimdi? Prison Break dizisini buldu. Derken Prison Break, Fringe.. aldık başımızı gittik.
Bir şeyi farketmiştim; hiç ünlü oyuncu dizilerde oynamıyordu. Şimdilere baktığımda ise acaba ünlüler dizilere kapağı atabilmek için üste para mı veriyorlar diye de insanın aklına gelmiyor değil..Smile (espiri).
Sinemada şöyle bir durum var.. Trailer izlemişsen filmi beğenmeme olasılığın daha da artıyor çünkü beklentilerin artıyor üstelik bir de para veriyorsun ve karşılığını almak istiyorsun. Tv'de ise birkaç sene sonra geliyor o filmler ve bolca reklamlı olabiliyor ve de Türkçe dublaj. Hal böyle iken sinema olayı biraz tombala ama dizilerde durum farklı. Dizide ilk bölüm için ortalama 1 saat vakit harcıyorsun ama ilk bölüm seni yakalayabilirse 20- 30 bölüm büyük olasılık cepte.Smile Bir de işten yorgun gelenler ve ev hanımları için çay ve dizi keyfi apartman hayatı için ideal olmaya başlıyor. Malum apartmanlarda komşuluk, git geller, yemekler, davetler vesaire müstakil evlerle dolu bir sokaktan çok daha düşük bir seviyede.
Elbette sinema sektörü bitmedi, çökmedi. Çünkü en revaçta sosyalleşme alanlarının başında geliyor. Bir de bu işin hakkını veren bir sektör.

Dizi haberi: Nicole Kidman, roman uyarlaması Pretty Things dizisinin başrolünde.
Teşekkür Edenler:

TV dizi ve yarışmaları Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Hızlı Menü: