Konu Bilgileri
Konu: Basketbol Yazar: Anka
Okunma: 3125637 Yorum: 39537
Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4.22/5 - 9 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kaan 24.06.2020, Saat:15:05   
Ertuğrul Erdoğan gidebilir. Yerine başkası gelir. Ama gittiğinde asla başarısız bir koç olarak anmam. Ki öyle bir şey olmayacak. İnşallah en kısa zamanda sözleşme uzatma haberi gelecek. 

@SpartacusCrixus uzun uzun yazma sakın :Smile Sence başarılı olmayabilir. Ama o senin benim hiç katılmadığım fikrin. Smile
Teşekkür Edenler:
SpartacusCrixus 24.06.2020, Saat:15:15   
Ertuğrul Erdoğan'ın Galatasaray kariyeri:

2018-2019 EuroCup ilk grupta 6 takım içinde grup sonuncusu.

2019-2020 sezonu 9 yabancı aldırmasına rağmen EuroCup'ın top 16 en zayıf grupta grup sonuncusu. (Daha düşük bütçeli 6 yabancılı TOFAŞ ACB'den 3 takımın olduğu grupta çeyrek finale kaldı. Daha düşük bütçeli 5 yabancılı Darüşşafaka Tekfen kupanın favorileri Partizan ve Bologna'nın olduğu grupta son maçta saha avantajını ULEB ellerinden alıp Bologna'ya verdiği için elendi.)

Ertuğrul Erdoğan Türkiye Kupası'nda 2018-2019 sezonunda ilk turda Türk Telekom'a elendi.

2019-2020 sezonunda TBF'nin statü değişikliği sayesinde saha avantajı saçmalığıyla Tofaş'ı eledikten sonra yarı finalde tarafsız sahada 4 yabancılı Darüşşafaka Tekfen'e rakip olamadı.

Türkiye liginde ilk sezon yarı final oynaması dışında tek bir başarı yok, o da zaten rakiplerinin dağılmasıyla gelen bir durumdu. Diğer sonuçları yazdım hepsi rezillik...

Şu tablolar ortayadayken Ertuğrul Erdoğan başarılı devam edilmeli demen Ataman Güneyligil'i savunmuş olmana benziyor, Ataman Güneyligil içinde başarılı kalmalı diyordun, fark yok Smile

Kadro planlaması, yapılan açıklamaların rezilliğini yazmaya gerek duymadım bile, torpilli Caner, Klobucar gibi isimlerle sana mutluluklar diliyorum Smile
Türkiye'nin en iyi antrenörü olarak geldin, yine Türkiye'nin en iyi antrenörü olarak gidiyorsun, bir gün yarım kalan hikayeyi tamamlaman dileğiyle yolun açık olsun Ergin Ataman.
Teşekkür Edenler:
Kaan 24.06.2020, Saat:15:19   
Evet yine rakipler sayesinde gelişen bir durum :Smile Şaşırtmadı.. 

Dedim ya senin fikrin. Saygı duyuyorum. Uzun uzun yazman bir şey ifade etmiyor. Benim yazmam da sana etmeyecek. Ben mutluyum sizde gölge etmeyin başka ihsan istemez Big Grin
Teşekkür Edenler:
SpartacusCrixus 24.06.2020, Saat:15:24   
Basketbol rakiplerle oynanıyor bil istedim, senden düşük bütçeyle başarılı olan, sonuncu olmayan takımları yazdım Smile Ki ligde de Karşıyaka'nın yarısı kadar top oynamayan Galatasaray'ı her deplasmanda düzgün cümleler! olan Ertuğrul Erdoğan'ın gördük zaten.

Sen mutlusun diye bizim rezilliklere sessiz kalmamızı bekleme bir zahmet Smile Ataman Güneyligil hocanda olduğu gibi sevgin objektifliğinin önünen geçiyor... EuroCup ve Cev Cup sonuncusu çapsız hocalarla sana mutluluklar diliyorum tekrardan Smile
Türkiye'nin en iyi antrenörü olarak geldin, yine Türkiye'nin en iyi antrenörü olarak gidiyorsun, bir gün yarım kalan hikayeyi tamamlaman dileğiyle yolun açık olsun Ergin Ataman.
Teşekkür Edenler:
Kaan 24.06.2020, Saat:15:41   
Teşekkürler tekrar. Sesiz kalma canım hep konuş Smile

İnşallah senin çapında istediğin hocalar gelir ve mevcut durumda bizi şampiyonluklara koşturur. Ama burası önemli ''mevcut durumda''.

Ataman olayını da temcit pilavı gibi sürekli getiriyorsunuz. Ama hala benim ne dediğimi ya da  ne savunduğumu anlayamıyorsunuz. 
Ertuğrul Erdoğan, Efe Güven, Ataman Güneyligil, Nedim Özbey bunların isim olarak hiç bir önemi yok benim gözümde. Bugün gitseler gram üzülmem. Yorumlarımı da kişisel sevgi/nefret duygusuyla yapmıyorum.  Kendimce mevcut durumlardaki başarılarına yönelik konuşuyorum. Yanılıyor da olabilirim. Dediğim gibi benim fikrim. 
Örnek verdiğin Ataman Güneyligil için de bir ton eleştirimi bulabilirsin. Hatta gitmesi gerektiğini yazdığım bir sürü yazı da Wink
Teşekkür Edenler:
SpartacusCrixus 24.06.2020, Saat:16:44   
Bizimle mevcut durumda ve daha az bütçesi olan, daha az yabancısı olan başarılı takımları yazıyorum farkındaysan. En basit örneği Ufuk Sarıca, Orhun Ene, Selçuk Ernak gayet iyi ve başarılı işler yaptı. Bu adamların takımlarının hepsinin kadro planlaması, iç saha dış saha dengesi, mücadelesi, aldığı sonuçlar bizden iyiydi.

Ufuk Sarıca, Orhun Ene, Selçuk Ernak hepsi Ertuğrul Erdoğan'dan iyi hoca, daha başarılı olacaklarından eminim.

Yine çarpıtmayı başarmışsın ama Galatasaray için mevcut durumda EuroCup çeyrek finali altında kalınan, ligde yarı final altında kalınan her sonuç başarısızlıktır. Ligde bizden yüksek bütçeli ve daha fazla yabancısı olan takım sayısı 2 zaten.

Başarı kıstasım en baştan beri EuroCup çeyrek final, lig yarı final, iç saha dış saha dengesi (her deplasmanda ezilen fark yiyen takımız maşallah), sahada ne yaptıgını bilen takım ve doğru kadro planlaması..

Bir takım düşünün 9 yabancı almış ama 1 ve 3 numarası yoktu, Zach Auguste beğendiğim oyuncu ama Ertuğrul hocayı övenlere göre 5 numarada sorundu, müthiş planlama Smile

Özet olarak bu yazdıklarımdan sadece ilk sezon lig yarı finali var, onun dışında hepsinde başarısız olduk.
Teşekkür Edenler:
Kaan 30.06.2020, Saat:12:08   
Basketbolda öne çıkan haberler; 

- Galatasaray, Ertuğrul Erdoğan ile 1+1 yıl şeklinde yeni sözleşme için anlaşmaya varmış 
- Fenerbahçe, Gigi Datome ile yollarını ayırdı. Datome yeni sezonda Milano forması giyecek. 
- Snadoolu Efes'te Alec Piters ile yollar ayrıldı. 
- Shved ile Khimki 3 yıllık yeni sözleşme konusunda anlaşmaya vardı.
Teşekkür Edenler:
butterflyeffect 30.06.2020, Saat:12:22   
Datome Sad

Formamizi giyen en sevdiğim basketbolcu olabilir. Basketbolcu olmasinin yani sira; fikirleriyle, dünya görüşüyle, sanatıyla, efendiligiyle örnek alinacak bir insan. Umarim ileride yollarimiz kesişir
whatever you are, be a good one

Fenerbahçe
Teşekkür Edenler:
SpartacusCrixus 30.06.2020, Saat:23:50   
Baskonia ACB finalinde Barcelona'yı 69-67 mağlup etti ve şampiyon oldu. Dusko İvanovic'e sezon ortasında Beşiktaş Sompo Sigorta'dan ayrılıp Baskonia'nın başına geçmişti ve sonu ACB şampiyonluğuyla bitti. Muazzam olay.

Svetislav Pesic eline gelen fırsatı kaçırdı, bu maçtan sonra Barcelona'nın Pesic ile devam edeceğini düşünmüyorum. Sarunas Jasikevicius ya da Zeljko Obradovic hamlesi bekliyorum.
Teşekkür Edenler:
hmetin11 01.07.2020, Saat:00:09   
Bir klup bu kadar loser olabilir.Dream Team kur ve kupa alama.

Umarim Obra yi alirlar da biz de Saras i aliriz.
Teşekkür Edenler:

Basketbol Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Hızlı Menü: