Konu Bilgileri
Konu: Basketbol Yazar: Anka
Okunma: 3236749 Yorum: 39639
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4.22/5 - 9 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Murat Kaya 15.01.2021, Saat:15:02   
Prince eskisi gibi değil yalnız . Çok düştü son 2 senedir. Yani elbette lyi olur mevcut yapıya göre ama özellikle savunduğu oyuncu kara delik olabilir GS için. Son 2 senedir baya kötü durumda
Teşekkür Edenler:
SpartacusCrixus 15.01.2021, Saat:16:45   
Euroleague'de Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes beklediğim gibi galibiyet serisi yakaladılar. Arada bir iki mağlubiyet olsa bile serilerin devam edeceğini ve iki ekbimizinde f8'de olacağını düşünüyorum. İki ekibinde fikstürü gayet iyi, Fenerbahçe Beko'nun önü açık.

De Colo ve Perez sakatken sadece Lorenzo Brown'un üzerine kalan oyun vardı, Lorenzo Brown'da doğal olarak kaldıramadı. Marko Guduric'in dönüşü, üstüne De Colo ve Perez'in kadroya katılmasıyla kısa rotasyonunda yaşanan sorun çözülüyor. Düşünülmeyen Johnny Hamilton yerine iyi bir uzun gelirse daha iyi olacak, gerisi Kokoskov'un antrenörlük becerisine bakar. Ben olsam Jerebko+Acy'i alırdım. Bir tane şütor 4 lazım.

Anadolu Efes'in fikstürü bence iyi, Larkin ve Micic hâlâ istikrarsız ve çembere gitmekten kaçınıyorlar. Bu ikilinin toparlanması, sakatlanan oyuncuların dönmesiyle takımın durumu daha iyi olacaktır. Dzanan Musa eklemesi gayet iyi oldu. Play-off'a kaçıncı sıradan girerse girsin Anadolu Efes'in favori olduğunu düşünüyorum. Ergin Ataman'ın rotasyonu iyi ayarlaması ve oyuncuların öz güven kazanmasını sağlaması şart. Shane Larkin mesela hata yapınca hemen kenara gelmesi doğru karar değil.
Türkiye'nin en iyi antrenörü olarak geldin, yine Türkiye'nin en iyi antrenörü olarak gidiyorsun, bir gün yarım kalan hikayeyi tamamlaman dileğiyle yolun açık olsun Ergin Ataman.
Teşekkür Edenler:
Ebruu 22.01.2021, Saat:22:25   
Jan Vesely, bambaşka olaysın Heart Heart Heart

Lacivert olmadan sarı sevilmez 
Teşekkür Edenler:
Jacknife 21.02.2021, Saat:19:04   

Teşekkür Edenler:
SpartacusCrixus 23.02.2021, Saat:00:54   
Sezon başında Işıl ve Tilbe Şenyürek'in takımdan ayrılması ve Bria Hartley'in sözleşme yeniledikten sonra Wnba'da sakatlanmasıyla kadro kurmakta zorlanmuştık. Kıta dışı hakkımızı Courtney Williams ve Mercedes Russell'dan yana kullanmıştık. Sezon ortasında Quanitra hamlesini yaptık. Courtney Williams'ın dedesinin vefatı sonrası ayrılmasıyla yerine Epiphany Prince ve Angel McCoughtry hamlesiyle son yılların en iyi kadrosunu kurma şansı bulduk ama bu defa Angel McCoughtry'in sakatlık yaşaması ve Wnba sezonu için kendini riske etmek istememesinden dolayı yine bir değişiklik yapmak zorunda kaldık. Hani bu kadar yap boz sonrası başarılı olmakta zor artık.

Angel McCoughtry yerine oyun tarzı farklı bir oyuncu tercihi yaptık. Sami Whitcomb sezonun kalanında Galatasaray forması giyecek.

Sami Whitcomb 2-3 pozisyonunda oynuyor sevdiğim oyunculardan, çok iyi şutör. Dış şutu ve orta mesafesi iyi, çembere güçlü gidebilen gününde olduğunda durdurulması zor bir skorer. Ama Angel McCoughtry gibi maç sıkıştığında topu verip sürekli bire bir üstünden çözüm üretmesini bekleyebileceğimiz bir isim değil. Sami Whitcomb ve Galatasaray adına hayırlı olmasını diliyorum. Kendi adıma sevindiğim bir transfer oldu.
Türkiye'nin en iyi antrenörü olarak geldin, yine Türkiye'nin en iyi antrenörü olarak gidiyorsun, bir gün yarım kalan hikayeyi tamamlaman dileğiyle yolun açık olsun Ergin Ataman.
Teşekkür Edenler:
Jacknife 03.03.2021, Saat:20:51   

Teşekkür Edenler:
Jacknife 03.03.2021, Saat:20:56   
Bir yorumcudan Ömer için milli takım yaz kampına katılacak diye bir yorum okudum ve umutlandım. Var mı aslı esası?
Bu arada yine bir yorumcudan FB'den ayrılışı ile ilgili çok enteresan bir açıklama okudum ki.. derler ya.. hakikat için her iki tarafı da dinlemeli diye.

-Fenerbahçe’den ayrılışından sonra hakkında bir sürü şey yazılıp çizildi, tüm basketbol kamuoyu konuya bir şekilde dahil oldu. Bu ayrılış sürecini bir de senden dinleyebilir miyiz? Seni nasıl etkiledi, o dönem neler hissettin?

“O zamana kadarki en ilginç deneyimimdi. Kanada’daki Basketball Without Borders kampına gitmek için davet aldığımı Fenerbahçe’nin GM’inden öğrendim. Bana başantrenörle konuşup haber vereceğini söyledi. Bir hafta sonra başantrenörden izin aldığını söyledi ve ondan yaklaşık bir ay sonra beni uçağa bindirip Kanada’ya yolladılar. Uçaktayken o akşamki Unicaja Malaga maçının sonucunu merak ettiğim için baktım, sonunda 20 ile kazandık. Bir süre sonra her yerden başantrenörün yaptığı açıklamaya dair bildirim geldi. Basın toplantısında gitmek için izin almadığımı söylemesini garipsedim. Sonradan başantrenörün konuyu kontrata bağlaması beni şaşırttı. Gönderildiğim kamptaki amacım dünyanın her yerinden gelen oyuncular arasında ülkemi ve takımımı temsil etmekti. Benim yüzüme karşı söylemedikleri bir şeyi arkamdan basına karşı söylemeleri art niyetli bir davranıştı.O sene 17 yaşındaydım. Eğer gitmemi istemeselerdi vizemi ve biletimi alıp göndermezlerdi. Bu gidişin kontrata bağlanması kendilerinin oluşturduğu bir senaryoydu. Taraftarlara da durumu bu şekilde sundular. Bu senaryoya göre benim geri gelmemem gerekiyordu. Eğer dedikleri gibi ben kendi kafama göre gitmiş olsaydım beni takımdan kovarlardı. Ama döndüğümde A takım kadrosuna gitmemi söylediler, 2-3 hafta sonra da genç takım kadrosuna gitmem istenildi. Kulüp ne dediyse onu yaptım. Son güne, U18 Türkiye Şampiyonası bitimine, kadar da benden istenileni elimden geldiğince yapmaya çalıştım.” Ömer Faruk Yurtseven
Teşekkür Edenler:
otuzbeşbuçuk 03.03.2021, Saat:21:58   
Sadece fiziğini kullanarak sayı alan bir oyuncu ve oynadığı ligin ciddi anlamda seviyesi düşük. Ayakları yavaş ve sadece pota altı oyunuyla veya hücum ribaundlarıyla sayı bulabiliyor. Gittiğinde 17ydi ama artık 22 yaşında ve oyununu çeşitlendirmesi lazım şu haliyle nba'i geçtim euroleaguede dahi tutunamaz.
" Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz. "
İslam ÇUPİ
Teşekkür Edenler:
Jacknife 03.03.2021, Saat:22:32   
(03.03.2021, Saat:21:58)otuzbeşbuçuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sadece fiziğini kullanarak sayı alan bir oyuncu ve oynadığı ligin ciddi anlamda seviyesi düşük. Ayakları yavaş ve sadece pota altı oyunuyla veya hücum ribaundlarıyla sayı bulabiliyor. Gittiğinde 17ydi ama artık 22 yaşında ve oyununu çeşitlendirmesi lazım şu haliyle nba'i geçtim euroleaguede dahi tutunamaz.

İzninle biraz muhalefet yapayım.Smile
- Fiziğiyle oynayan değil, bence fiziğini iyi kullanan bir oyuncu. Herkes fiziğini iyi kullanamaz. Hatta 17 yaştan bu yana fiziğinin üzerine de koymuş.. koyamayanlar var.
- Evet ayakları yavaş ama adımları uzun.
- Kamon.. 3lük te atıyor.. yeri geldiğinde diyelim.

Bence boydan daha çok kalınlığı iyi olmuş. Hatta Ahmet Düverioğlu'ndan daha kalın olmuş. Yavaşlığı bu kiloya göre normal ama top eline geldiğinde saniyeler içinde sayı bulabiliyor... nice fake yaparak basket bulmaya çalışan uzun boylu oyuncuları düşündükçe savunulması çok güç bir oyuncu. Eski tip basketbol oynuyor ki bu tür oyuncular bence ipek kumaş gibi değerliler.
Eksi yönü.. izlediğim kadarıyla.. Oyun bilgisi düşük gibi sanki. Çok yönünü geliştirmiş belli ama belki yanılıyorum bilgi kısmında eksik kalmış. Böyle düşünmeme bir oyuncuya zamansız bloğa kalkmış olması. Pozisyon bilgisi hakkında ise bir tam maçı izleyerek bir şey söyleyebilirim. Ama bulundu lig ona göre değil, zannımca NBA e gider. Olmadı EuroLEaug e gelmesi lazım yoksa basketbolunu bu ligde yazık eder.
Teşekkür Edenler: otuzbeşbuçuk
halgzl 03.03.2021, Saat:23:10   
Ömer Faruk'un durumu biraz karışık her şeyden önce Milli takım kampına katılmadığı için 8 maç ceza verilmiş bir oyuncuyu tekrar Milli takıma almak bence doğru değil ancak kabul etmek gerekir ki bu hikayede hem kendisin hem başta Obradoviç olmak üzere kulübün hem de Hidayet ve arkadaşlarından oluşan federasyonun yanlışları var.
Bunun dışında benim beğendiğim bir oyuncu değil Furkan'ın tüm G-league maçlarını seyretmiş birisi olarak Ö.F .Y özetlerini merak etmedim.
Teşekkür Edenler:

Basketbol Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Hızlı Menü: