Konu Bilgileri
Konu: Basketbol Yazar: Anka
Okunma: 3243351 Yorum: 39664
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4.22/5 - 9 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Murat Kaya 04.04.2021, Saat:21:34   
Ya GS ne oynadı da tutsunlar. Adama teknik faulü de çaldılar. Çekmece nin guardi. Napacaklardi Kaan oyundan mi atacaklardi.

Futbol maçında taraftar geldi diye isyan çeker GS yönetimi çekmece maçında Küfürlü tribün yaptılar. Sence doğruysa yapacak bişey yok.

Diyorum ben bak. Açık açık. Bugün net Afyon a bilinçli operasyon çekti. Hadi Küfür etti diye Macura yi attı anlarım. Gidip İzleyip Smackdown yapan Bilinçli kasıtlı sertlik yapan Motum u atmıyor ve Leisner a faul çalıyor ve sen de bunu normal karşılıyorsan benim GS yi bilerek tuttular dememe neden öyle değil diyorsun.

Bu maçta olan olay sanırım GS Alehine olsa bizi düşürecek FB li hidayet diye feveran eden taraf sanırım GS olurdu.
Teşekkür Edenler:
Kaan 04.04.2021, Saat:22:03   
Evet o pozisyonda Motum kasti faul almalıydı çok haklısın. O konuda hiç itirazım yok. Sonrasın da ise suç tamamen Macura’nın. Ekrem hocanın bir anda yükselmesinin sebebi de oyuncunun yediği sözler. Ki hakem ilk başta atmadı oyuncuyu. Onun da yanında devam edince atıldı. 

Benim itirazım hataya değiş hemen gelip “ligde tutmak için” diye konuşmanıza. Aynısı Fenerbahçe lehine olsa gelip “hakemler hata yapıyor” deyip burada böyle olunca başka konuşmasına itiraz ediyorum. 

Çekmece maçında o pozisyon yaşandığında oyuncunun 4 faulü vardı zaten. Teknik alsaydı ki alması gereken oydu evet oyun dışı kalacaktı. Ne alaka bilmiyorum kenara çalındı sanırım. Bak bu da kader etkileyen bir hata ama kimse gelip senin dediğin gibi bir şey yazmadı. Feveran da etmedi. Bizi düşürün direk uğraşmayın da yazmadı. 

Bu arada o maçta tribünden kötü söz söyleyen kişiler hakemin de isteği ile salondan dışarı çıkartıldılar.

Bu konu ile ilgili son mesajım. Böyle uzar gider. Önümüzde 3 maç
var 2’si imkansıza yakın. O yüzden Fethiye’nin kaybetmesini bekleyeceğiz.
Teşekkür Edenler:
SpartacusCrixus 05.04.2021, Saat:16:14   
Hakemler Galatasaray'ı küme düşürmemeye çalışmış vay be Smile Son 3 haftaya kadar bekleyen hakemlere teessüf ediyorum.

Büyükçekmece maçında Galatasaray'ı doğrayan, en basiti son dakikalarında Pierre Jackson'a yapılan net faulu vermeyip, üstüne bir de teknik veren hakemler, maç boyu hareket çeken Farrell'ı atmayan hakemler başka ülkenin hakemleri zaten.

Afyon maçını izlemedim, hakemlerin maçın başında yaptığı hatayla maç sonucu değişmez bunu diyince sadece komik oluyorsunuz. Maçın sonunda verdiğin kararlarla sonuç değişir. 30 olmuş maçı başında yaşanan bir pozisyona bağlamak nasıl bir psikoloji acaba... Büyükçekmece maçının sonunda hakemler maçı Büyükçekmece'ye verirken yazmayan rakip takım taraftarı gelip bu maçta yazıyor, devam Smile
Türkiye'nin en iyi antrenörü olarak geldin, yine Türkiye'nin en iyi antrenörü olarak gidiyorsun, bir gün yarım kalan hikayeyi tamamlaman dileğiyle yolun açık olsun Ergin Ataman.
Teşekkür Edenler:
SpartacusCrixus 05.04.2021, Saat:17:00   
Ayrıca 2004-2005 sezonunda Galatasaray düşmesin diye play-out oynanmadı. Play-out sistemi gelmişti zaten. Galatasaray son maçta BANVİT'e karşı 17 sayı öndeyken maçı kazanmayı başarsa zaten play-out'a kalmadan ligde kalıyordu.

Galatasaray kadın basketbol takımı yine 2005'te ligden düştü, hani aynı federasyon Galatasaray ligden düşmesin diye play-out getiriyor olsa Galatasaray düşünce oraya getirirdi.

Bunlar dışında Galatasaray Erkek basketbol takımı Ergin Ataman ayrıldığından beri kötü yönetiliyor, her sezon bütçe düşüyor, bunun yanı sıra kötü antrenör tercihleri yapıyor.

Ertuğrul Erdoğan tercihinin yanlış olduğunu, sürekli aynı hataları yaptığını defalarca Twitter hesabımda yazdım. Bu sezonda yeni yöneticilere bizzat yanlış yaptıklarını söylememize rağmen Ertuğrul Erdoğan ile devam ettiler, istediği oyuncuları aldılar, sonuçta 1 haftada kurulan Fethiye'yi bile kaybeden bir takım vardı. Ertuğrul Erdoğan ile yolları ayırdıktan sonra sanki Ertuğrul Erdoğan'ın 3 yıldır yardımcısı değilmiş gibi, rezilliklerde payı yokmuş gibi Ömer Uğurata ile devam kararı alındı, üstüne 3 tane transfer yapıldı. Sonuca bakınca ligde 16 hafta sonunda 5 galibiyet ile sonuncu olan, Şampiyonlar liginde 4 takımlı grupta Danimarka takımı Bakken Bears'ın gerisinde kalıp sonuncu olan bir Galatasaray vardı.

Ertuğrul Erdoğan, Ömer Uğurata ve onları Galatasaray'a getiren Ömer Cansever, Mahmut Recevik, Erol Özmandıracı, Ömer Yalçınkaya ve bu sezon yanlışlara ara vermeden devam eden Oytun Özyer şu an küme düşmeye oynamamızda sorumlu olan kişilerdir.

Ekrem Memnun geldiğinde 14 hafta kala ligin dibine demir atmış bir takım vardı. Ayrıca dağılmış bir takımdık. Tüm yabancıları değiştirip farklı yabancılar alan ama takımın sorunlarını giderecek yabancılar almamış bir takımdık.

Ekrem hocanın geldiğinden beri maç içinde hataları elbette var ama bu durumda suçu olmayan tek kişi. Kendi kurduğu takımla performansını görmek gerektiğini düşünüyorum.

Yani Ekrem Memnun'un durumu tıpkı kendi kurmadığı, dağılmış durumda olan ve Euroleague'de sonuncu sırada olan Anadolu Efes'e gelen ve o sezon sonunda Euroleague'de sonuncu yaptı denilen Ergin Ataman gibi. Başarılı olur ya da olmaz onu bilemem ama bu takım ile ilgili Ekrem Memnun ile ilgili karar vermek doğru değil.

https://twitter.com/Crixus1023/status/13...98572?s=19

Sezonun kalanına bakarsak ligden düşme ihtimalimiz hiç az değil. Fethiye'nin Bahçeşehir, Büyükçekmece ve Afyon karşısında alacağı 2 galibiyet zaten bizi küme düşürür. Bizim Pınar Karşıyaka, Bursaspor ve Fenerbahçe Beko maçlarında kazanabileceğimiz tek maç Bursaspor maçı, ikili averaj Ertuğrul Erdoğan sağ olsun Fethiye'de olduğu için avantaj hâlâ onlarda.
Türkiye'nin en iyi antrenörü olarak geldin, yine Türkiye'nin en iyi antrenörü olarak gidiyorsun, bir gün yarım kalan hikayeyi tamamlaman dileğiyle yolun açık olsun Ergin Ataman.
Teşekkür Edenler:
SpartacusCrixus 05.04.2021, Saat:17:48   
Euroleague'de temsilcilerimiz Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko hakkında ilk yarı sonunda ikinci yarı toparlayacaklarını ve iki takımdan galibiyet serileri beklediğimi, iki takımın play-off'ta olacağını, Anadolu Efes'in şampiyon, Fenerbahçe Beko'nun sıralamaya göre f4 oynabileceğini yazmıştım. Sezon bu bölümünde iki takımda beni yanıltmadı.

Fenerbahçe Beko, Guduric'in gelişi sakatlanan Nando De Colo ve Vesely'nin takıma dönüp formunu yükseltmesiyle farklı bir seviyeye geldi. Özellikle Vesely'nin kariyerinin en iyi, en olgun dönemini geçirdiğini düşünüyorum. Nando De Colo'da geçtiğimiz sezon gösterdiği kötü performans sonrası bu sezon mükemmel performans gösterdi. De Colo'nun dönüşü, Guduric eklemesiyle yaratıcı kısa sorunun çözülmesinin ardından kenardan gelmeye başlayan Lorenzo Brown'ın performansı arttı. Alex Perez ve Ulanovas dışında herkes katkı veriyor. Bunun sonuncunda galibiyet serileri ve play-off geldi.

Son oynanan Barcelona maçında Jan Vesely ve De Colo'nun bu kadar formdayken sakatlanması üzücü oldu. Tabii burada oyun dışı sertlik uygulayan Barcelona ve buna izin veren hakemlerinde payı büyük. Bayern Münih - Anadolu Efes maçında Bayern Münih'in benzer oyunu vardı.

Son hafta Real Madrid'e karşı alınacak galibiyet takımı daha iyi bir konumda play-off'a sokacağı gibi Real Madrid'i play-off dışında bırakıyor. Umarım galibiyet gelir. Aksi halde play-off'ta Fenerbahçe Beko - Anadolu Efes eşleşmesi olabilir, iki ekiple f4'te olabileceğimiz sezonda bunun olmasını istemem.

Anadolu Efes'e bakarsak onlarda sezon başında benzer sorunlar yaşadı. Sakatlıklar, en önemli oyuncularımızın (Larkin ve Micic) formsuzluğu, takımın yaşadığı özgüven sorunu sonrası ilk yarıda play-off hattının dışında kalan, ilk 8 içinde olan ekiplerden sadece Barcelona'yı yenebilen bir takım vardı.

İkinci yarı Vasilije Micic'in ve takımın yükselen performansı, Larkin'in istikrarlı olmasa bile dönem dönem iyi performanslarıyla farklı sonuçlarla gelen galibiyet serileri sonrası gelen play-off var.

Anadolu Efes iki sezondur şampiyonluk adayım, bu sezon en baştan beri Anadolu Efes'in play-off dışında kalmadığı sürece f4 oynar, 3 maçlık seride CSKA Moskova dışında eleyebilecek takım yok diyorum, ki Mike James ve Milutinov'u yokluğu sonrası onlarda eleyemez diyorum. F4 ise tek maç, sürprizler olabilir ama favorim Anadolu Efes ve şampiyon olacağını düşünüyorum.

Bizim takımlarımız dışında kalan takımlardan favori konumda sezona başlayan CSKA Moskova'da Milutinov'un sezonu kapatmasının ardından koç İtoudis'in adeta kendi ayağına sıkarak Mike James ile sorun yaşaması sonrasında şampiyonluk için şansları olduğunu düşünmüyorum, hatta f4 dışında kalmaları benim için süpriz olmaz.

Real Madrid benzer şekilde Anthony Randolph'un sezonu kapatması ve Facundo Campazzo'nun yerine hamle yapmamasından sonra sıradan takıma dönüştü. Son maçta Fenerbahçe Beko'nun kazanması halinde yıllar sonra play-off yapamayacaklar, umarım kazanan Fenerbahçe Beko olur. Pablo Laso'nun Real Madrid'i play-off'u hak etmiyor.

Geriye kalan favori Barcelona. Onlarda oyun olarak geçtiğimiz sezondan farklı değil, hatta daha kötü durumda ama nedense Pesic'in sürekli eleştiren hatta dalga geçenler konu Sarunas Jasikevicius olunca sessiz Smile Calathes gibi bir organizatör varken, Higgins gibi bir skorer guard varken hücumda tek plan Nikola Mirotic. Zaman zaman farklı isimler ön plana çıksada bunun sayısı çok az. Ki geçtimiz sezon 28 maçta 6 mağlubiyet alan Barcelona, bu sezon 33 maçta 9 mağlubiyet aldı. Ortada çok farklı iyi yönde bir tablo yok.
Teşekkür Edenler: ayhank19
Murat Kaya 05.04.2021, Saat:21:39   
Motum Amerikan güreşi ile Birinin çenesini patlattı. Leisner İptal..

Macura da pozisyona tepki verince atıldı..

İki oyuncu da takımın en skorer ismi . Aynısı GS ye yapılsa yangın yerine dokerdiniz. Boş boş konuşmaya gerek yok.

Can Sevim maç sonu çıkıp bir planımız vardı iki oyuncu aynı dakika da saha dışında kalınca yapacak bişey kalmadı dedi.

Aynen mağdur GS.
Teşekkür Edenler:
Kaan 05.04.2021, Saat:22:02   
Kimse mağdur Galatasaray yazmadı. Evet Motum kasti faul almalıydı haklısın itiraz eden yok. Kaçıra tepki verdiği için değil küfür ettiği için atıldı. 
Sorun geçen hafta yine ligin kaderiyle oynanacak hata yapılınca kafanı kuma gömüp şimdi ise direk “ligde tutun tamam” yorumu ile kafanı çıkartman. Ve böyle dolu dolu konuşman. Hem de ne doluluk.

Yoksa eleştirilerine filan itiraz eden yok. Bak geçen hafta olandan sonra kimse yangın yerine de çevirmedi. Yazan oldu da biz mi görmedik buralara. 

Sen dolu dolu konuşmaya devam et.
Teşekkür Edenler:
Kaan 06.04.2021, Saat:14:43   
(04.04.2021, Saat:16:19)Kaan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bizim kadın takımı komple Covid olmuş sanırım. Vaka sayısı 13 olmuş. 

Fenerbahçe’de de 2 vaka açıklandı. Umarım orada sayı artmaz.

Fenerbahçe’de de vaka sayıları artmış maalesef.
Teşekkür Edenler:
fatma 06.04.2021, Saat:15:12   
partilemişler sanırım doğum günü kutlamak için. kendileri ettiler kendileri buldular resmen
Teşekkür Edenler:
SpartacusCrixus 10.04.2021, Saat:16:21   
Hakemler Galatasaray aleyhine çalışınca kimse yazmamış yine hayret Smile

Crawford dengesiz üstüne gelen Mahir'i görünce şuta kalkıyor, şut esnasında faul var ama hakem yerde çalıyor. Crawford içeri girerken net fauller yapılıyor ama düdük yok, üstüne Ekrem hoca teknik alıyor, ne güzel hayat...

Kendisi adına kritik Fenerbahçe Beko maçına çoluk çocukla çıkan Pınar Karşıyaka'mız bugün tam kadro bu arada Smile Tam tersi olsa neler derdiniz kim bilir Smile
Teşekkür Edenler:

Basketbol Konusu Araçları
Direk Link
HTML Link
BBCode Link
Paylaş

Hızlı Menü: